O klubie jeździeckim


Stowarzyszenie Kultury Fizycznej Klub Jeździecki LIDER zostało powołane do życia w 1999 r., od początku swojego istnienia zrzeszając czołowych polskich zawodników, w tym reprezentantki Polski – Barbarę Kapsę i Annę Bielak.

Po krótkiej przerwie w działalności, w roku 2006 klub został „wskrzeszony” przez rodzinę Cichoń, a od 2007 r. jego siedzibę stanowi ośrodek jeździecki w Radzionkowie.

Ostatnie lata to okres rozkwitu Klubu Jeździeckiego LIDER, w którego szeregach oprócz jeźdźców Cichoń Dressage znaleźli się najlepsi zawodnicy z całego kraju, m.in. Mistrzyni Polski Juniorów Alicja Pachulska, zwyciężczyni cyklu Cavaliada Emilia Jach czy czołowa polska zawodniczka startująca na poziomie małej rundy – Ilona Janas.

Klub Jeździecki LIDER oprócz bieżącej działalności sportowej nieustannie podejmuje działania na rzec promowania ujeżdżenia, m.in. poprzez organizację licznych imprez, poczynając od serii zawodów rangi regionalnej o nazwie Cichoń Dressage Pro Cup, przez Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie, a skończywszy na Mistrzostwach Polski w Ujeżdżeniu, połączonych z zawodami międzynarodowymi CDI***.

Liczymy, iż rok 2019 w którym LIDER obchodzić będzie 20-lecie działalności, będzie sezonem kolejnych wzmocnień kadrowych i dalszym pasmem sukcesów naszych zawodników na wszystkich poziomach rywalizacji!