O nas / Zespół

Członkowie zespołu Cichoń Dressage

Mateusz Cichoń
Właściciel, trener i zawodnik

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 8 lat jak wielu innych adeptów sztuki jeździeckiej od jazd w zastępie w okolicznym parku. Nauka jazdy znacznie przyspieszyła, kiedy dziadek Kazimierz podarował wnukowi charakterną klacz o wdzięcznym imieniu Urocza. Wkrótce potem okazało się, że to właśnie ujeżdżenie będzie życiową pasją młodego zawodnika.

Mateusz jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodych Koni, członkiem Kadry Narodowej, czterokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Europy.

W 2018 r. Mateusz wraz ze swoją ukochaną Casablancą zadebiutował w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Po rozpoczęciu kariery seniorskiej na swoim podstawowym koniu Hertzregent sięgnął dwukrotnie po brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów.

Poza jeździectwem Mateusz prowadzi Kancelarię Adwokacką Cichoń Lex, gdzie zajmuje się głównie sprawami związanymi ze zwierzętami.

Michał Cichoń
Właściciel, trener i zawodnik

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął bardzo szybko, zainspirowany przykładem starszego brata, a jego pierwszym czworonożnym “nauczycielem” był siwy kuc Escort. Kolejne kroki w świecie jeździectwa Michał stawiał na charyzmatycznym pony o imieniu Rain Dance, który zapewniał Michałowi wiele radości, ale potrafił też pokazać swoje drugie oblicze i pozbyć się małego jeźdźca ze swojego grzbietu.

Michał w swojej karierze wielokrotnie zajmował czołowe miejsca na zawodach krajowych, w tym sięgnął po medale Mistrzostw Polski Juniorów oraz Halowego Pucharu Polski Młodych Jeźdźców krajowych. W 2016 r. wraz z doświadczonym Dreamdancerem zadebiutował w kategorii Grand Prix, do której powrócił dwa lata później, dosiadając utytułowanego Darling’s Dream. W 2018 r. dopisał do listy swoich sukcesów historyczne zwycięstwo w Pucharze Narodów, podczas zawodów CDIOY w węgierskim Mariakalnok dosiadając ogiera Fürstentraum. W roku 2020 wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii U25.

Michał jest niezwykle wszechstronnym sportowcem, gdyż poza ujeżdżeniem trenuje MMA, w którym zwyciężał w wielu turniejach amatorskich, a ostatnio dopisał do swojego rekordu wygraną walkę półzawodową.


Patrycja Marcinkowska
menadżer stacji ogierów

Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat w ośrodku jeździeckim w Zbrosławicach, zafascynowana dyscypliną skoków przez przeszkody – nie wiedząc jeszcze, iż pewnego dnia przyjdzie jej pracować w stajni ujeżdżeniowcj.

Na przestrzeni lat zdobyła wysokie kwalifikacje w dziedzinie chowu i hodowli koni, poparte 7-letnim doświadczeniem w pracy w stajni hodowlanej.

Patrycja pracowała również jako instruktor i organizator obozów jeździeckich, zdobywając m.in. uprawnienia wychowawcy.

Prywatnie mistrzyni sztuki kulinarnej, słynąca przede wszystkim z pysznych wypieków.

Marzena Firek
instruktor, luzak

Z końmi związana od kilkunastu lat – po ukończeniu technikum rolniczego, a zaraz po nim kursu instruktorskiego, postanowiła poświecić się pracy z końmi, głównie młodymi oraz szkoleniu początkujących jeźdźców. Do Cichoń Dressage dołączyła w 2016 r. i szybko wdrożyła się w świat profesjonalnego sportu jeździeckiego, a obecnie jest luzakiem o najdłuższym stażu w zespole – wspiera naszych jeźdźców i zajmuje się ich końmi na największych zawodach i eventach jeździeckich.

Wolny czas spędza na podróżach i wspinaczkach górskich oraz doskonaleniu sztuki kulinarnej.


Paulina Rutkowska
luzak

Najmłodsza członkini zespołu, która pod okiem starszych koleżanek uczy się profesjonalnej opieki nad końmi oraz przygotowania przedstartowego, chętnie uczestnicząc w wyjazdach na zawody, skąd za każdym razem przywozi cenne doświadczenia.

Równocześnie rozwija się jeździecko, dosiadając naszych najstarszych, doświadczonych wierzchowców.

W 2018 r. zdała egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką i zadebiutowała w swoich pierwszych zawodach ujeżdżeniowych.

Pasjonatka gier komputerowych i nowinek technicznych – nie może dziwić, że jej ulubionym urządzeniem w Cichoń Dressage jest bieżnia wodna dla koni.