O nas / Zespół

Członkowie zespołu Cichoń Dressage

Mateusz Cichoń
Właściciel, trener i zawodnik

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął w wieku 8 lat jak wielu innych adeptów sztuki jeździeckiej od jazd w zastępie w okolicznym parku. Nauka jazdy znacznie przyspieszyła, kiedy dziadek Kazimierz podarował wnukowi charakterną klacz o wdzięcznym imieniu Urocza. Wkrótce potem okazało się, że to właśnie ujeżdżenie będzie życiową pasją młodego zawodnika.

Mateusz jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Młodych Koni, członkiem Kadry Narodowej, czterokrotnym uczestnikiem Mistrzostw Europy. W 2018 r.

Mateusz wraz ze swoją ukochaną Casablancą zadebiutował w Mistrzostwach Świata Młodych Koni. Po rozpoczęciu kariery seniorskiej na swoim podstawowym koniu Hertzregent sięgnął po brązowy medal Mistrzostw Polski Seniorów, a sezon zakończył zwycięstwem w CDI*** Sopot.

Poza jeździectwem Mateusz jest absolwentem prawa Uniwersytetu Śląskiego, a obecnie pracuje jako aplikant adwokacki, zrzeszony w Izbie Adwokackiej w Katowicach.

Michał Cichoń
Właściciel, trener i zawodnik

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczął bardzo szybko, zainspirowany przykładem starszego brata, a jego pierwszym czworonożnym „nauczycielem” był siwy kuc Escort. Kolejne kroki w świecie jeździectwa Michał stawiał na charyzmatycznym pony o imieniu Rain Dance, który zapewniał Michałowi wiele radości, ale potrafił też pokazać swoje drugie oblicze i pozbyć się małego jeźdźca ze swojego grzbietu.

Michał w swojej karierze wielokrotnie zajmował czołowe miejsca na zawodach krajowych, w tym sięgnął po medale Mistrzostw Polski Juniorów oraz Halowego Pucharu Polski Młodych Jeźdźców krajowych. W 2016 r. wraz z doświadczonym Dreamdancerem zadebiutował w kategorii Grand Prix, do której powrócił dwa lata później, dosiadając utytułowanego Darling’s Dream. W 2018 r. dopisał do listy swoich sukcesów historyczne zwycięstwo w Pucharze Narodów, podczas zawodów CDIOY w węgierskim Mariakalnok dosiadając ogiera Fürstentraum.

Michał jest niezwykle wszechstronnym sportowcem, gdyż poza ujeżdżeniem trenuje MMA w którym zwyciężał w wielu turniejach amatorskich, a ostatnio dopisał do swojego rekordu wygraną walkę półzawodową.


Jan Gawecki
Trener i zawodnik

Pierwsze kroki w dyscyplinie ujeżdżenia stawiał pod okiem Ilony Janas – w tym okresie wraz z ogierem Quest zdobywał medale w Halowym Pucharze oraz w Mistrzostwach Polski, a także kilkukrotnie uczestniczył w Mistrzostwach Europy. W 2015 roku Jan wraz z Questem zajął historyczne III miejsce w Pucharze Narodów podczas CDIOY Hagen oraz wielokrotnie odnosił zwycięstwa w konkursach U25, a także startował w konkursach na poziomie Grand Prix przekraczając granicę 70% w programie freestyle.

W 2017 r. Jan rozpoczął współpracę z Cichoń Dressage, gdzie odpowiedzialny jest przede wszystkim za trening młodych koni i prezentację ogierów z oferty Cichoń Stallions, na których Jan zajmował m.in. II i III miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni w roku 2017 r. W minionym sezonie zawodnik wraz ze swoim najlepszym wierzchowcem – ogierem Heiline’s Zanzier zakwalifikował się do Mistrzostw Świata Młodych Koni, a także zdobył tytuł Mistrza Polski Młodych Koni w 2018 r. ustanawiając rekordowy na MPMK wynik 9,26 pkt.

Kamil Puliński
przedstawiciel stacji ogierów

Zawodowo związany z jeździectwem od ponad 15 lat, zawodnik dyscypliny skoków i ujeżdżenia, pasjonat hodowli koni, posiadający szeroką wiedzę z zakresu rodów i linii końskich oraz oceny predyspozycji młodych koni, którą zdobywał pracując w Polsce i za granicą, m.in w trzeciej co do wielkości stajni w Niemczech należącej do Heinrika Rabsbrocka, czy też wystawiając noty koniom biorącym udział w zakładach treningowych.

Od ponad 10 lat współpracuje z hodowcami koni na rynku krajowym, pomagając selekcjonować matki, dobierać właściwe ogiery, a później przygotowywać potomstwo do pierwszych startów, co zaowocowało kilkoma medalami Mistrzostw Polski Młodych Koni i kwalifikacją do Mistrzostw Świata Młodych Koni w 2018 roku.

W Cichoń Dressage wspiera działalność stacji ogierów Cichoń Stallions, służąc hodowcom radą i pomocą, a także angażuje się w bieżące projekty hodowlane, m.in. pokazy ogierów czy aukcje źrebiąt.


Inga Bartosz
Menadżer ds. organizacji eventów

Z końmi jako pasjonat związana od dziecka, za zawodowo od kilku lat, gdy porzuciła karierę audytora w międzynarodowej korporacji, by w pełni poświęcić się jeździectwu i rozwijać własną działalność gospodarczą Pro Horses, ukierunkowaną na trening i sprzedaż koni. Posiada uprawnienia instruktora i bogate doświadczenie w zakresie organizacji pracy ośrodka jeździeckiego, które nabyła m.in. zasiadając w zarządzie jednego z największych klubów jeździeckich w Polsce.

Z wykształcenia m.in. specjalistka w dziedzinie PR – swoją wiedzę i umiejętności wykorzystuje wspierając Cichoń Dressage w organizacji licznych eventów – jest m.in. pomysłodawczynią cyklu zawodów Cichoń Dressage Pro Cup czy obozów jeździeckich Cichoń Dressage Pro Academy.

Patrycja Marcinkowska
luzak, menadżer stacji ogierów

Przygodę z jeździectwem rozpoczęła w wieku 8 lat w ośrodku jeździeckim w Zbrosławicach, zafascynowana dyscypliną skoków przez przeszkody – nie wiedząc jeszcze, iż pewnego dnia przyjdzie jej pracować w stajni ujeżdżeniowcj.

Na przestrzeni lat zdobyła wysokie kwalifikacje w dziedzinie chowu i hodowli koni, poparte 7-letnim doświadczeniem w pracy w stajni hodowlanej.

Patrycja pracowała również jako instruktor i organizator obozów jeździeckich, zdobywając m.in. uprawnienia wychowawcy.

Prywatnie mistrzyni sztuki kulinarnej, słynąca przede wszystkim z pysznych wypieków.


Marzena Firek
instruktor, luzak

Z końmi związana od kilkunastu lat – po ukończeniu technikum rolniczego, a zaraz po nim kursu instruktorskiego, postanowiła poświecić się pracy z końmi, głównie młodymi oraz szkoleniu początkujących jeźdźców. Do Cichoń Dressage dołączyła w 2016 r. i szybko wdrożyła się w świat profesjonalnego sportu jeździeckiego, a obecnie jest luzakiem o najdłuższym stażu w zespole – wspiera naszych jeźdźców i zajmuje się ich końmi na największych zawodach i eventach jeździeckich.

Wolny czas spędza na podróżach i wspinaczkach górskich oraz doskonaleniu sztuki kulinarnej.

Wiktoria Loska
instruktor, luzak

Swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w 2009 r. od jazd rekreacyjnych, a po kilku latach to właśnie ujeżdżenie stało się jej największą pasją i sposobem na życie. Może pochwalić się sukcesami sportowymi na poziomie regionalnym, gdzie trzykrotnie sięgała po tytuł Mistrzyni Śląska, jak również ogólnopolskim – w 2017 r. zdobyła 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodych Koni.

Posiada także doświadczenie i kwalifikacje w zakresie szkolenia jeźdźców, w 2018 r. uzyskała tytuł Instruktora Szkolenia Podstawowego. Do Cichoń Dressage dołączyła pod koniec 2018 r. a oprócz bieżącej opieki nad końmi wspiera naszą kadrę w zakresie treningu koni i jeźdźców.


Marzena Wierzycka
luzak

Na końskim grzbiecie usiadała po raz pierwszy w okresie szkoły podstawowej… i tak już zostało. Z ujeżdżeniem związała się na dobre kilka lat temu, choć sportowo w zasadzie od zawsze była na backstage’u, nabywając wiedzę i doświadczenie w zakresie opieki nad końmi, przygotowania przedstartowego oraz podstawowej profilaktyki zdrowotnej.

Z wykształcenia fizjoterapeutka, autorka badań dotyczących poziomu kinezjofobii wśród jeźdźców rekreacyjnych i zawodowych. Prywatnie pasjonatka łucznictwa i literatury. W naszym zespole odpowiada za opiekę nad końmi pensjonatowymi oraz powierzonymi w trening.

Paulina Rutkowska
luzak

Najmłodsza członkini zespołu, która pod okiem starszych koleżanek uczy się profesjonalnej opieki nad końmi oraz przygotowania przedstartowego, chętnie uczestnicząc w wyjazdach na zawody, skąd za każdym razem przywozi cenne doświadczenia.

Równocześnie rozwija się jeździecko, dosiadając naszych najstarszych, doświadczonych wierzchowców.

W 2018 r. zdała egzamin na Brązową Odznakę Jeździecką i zadebiutowała w swoich pierwszych zawodach ujeżdżeniowych.

Pasjonatka gier komputerowych i nowinek technicznych – nie może dziwić, że jej ulubionym urządzeniem w Cichoń Dressage jest bieżnia wodna dla koni.