O STACJI OGIERÓW CICHOŃ STALLIONS

Zachodnia jakość w polskiej hodowli koni ujeżdżeniowych

Cichoń Stallions to pierwsza w Polsce stacja ogierów ujeżdżeniowych, której celem jest stworzenie dla Państwa propozycji równorzędnej jakościowo z czołowymi zachodnimi stacjami ogierów.

Nasze przedsięwzięcie realizujemy we współpracy ze światowej klasy jeźdźcem, trenerem, a  także hodowcą – Andreasem Helgstrandem, który po odniesieniu niekwestionowanego sukcesu na rynku hodowlanym w Danii, postanowił zaangażować się w rozwój hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce jako kraju dynamicznie rozwijającym się.

img_6829-1

W naszej stacji ogierów przebywają należące do Andreasa ogiery – Sir Europe i Fürst Sav, a w dalszych planach są także cykliczne wizyty pozostałych czołowych reproduktorów Helgstrand Dressage. Ponadto w naszej ofercie znajdziecie Państwo nasienie mrożone ogierów Andreasa przebywających na stałe w Danii, w tym słynnego Revolution.

Nasza oferta posiada nie tylko przewagę cenową nad zagranicznymi konkurentami (niższa cena nasienia, brak kosztów transportu, tańsza opieka weterynaryjna), ale przede wszystkim związaną z przebywaniem oferowanych ogierów w Polsce. Daje to możliwość obejrzenia reproduktora „na żywo” przed podjęciem decyzji o inseminacji klaczy konkretnym ogierem oraz śledzenia startów ogierów na krajowych czworobokach. Bliskość ogierów wpływa także korzystnie na jakość nasienia wykorzystywanego przy inseminacji, gdyż nie powstaje konieczność wielogodzinnego transportu, tym bardziej mrożenia.

furstentraum-tekst-1

Naszym Klientom gwarantujemy w pełni indywidualne podejście – przede wszystkim doradztwo przy wyborze konkretnego reproduktora, atrakcyjne możliwości finansowania zakupu nasienia w zależności od liczby klaczy i możliwości współpracy w kolejnych latach, a także wsparcie przy późniejszej sprzedaży potomstwa m.in. poprzez umożłiwienie udziału w organizowanych przez nas aukcjach źrebaków.

Zakładając Cichoń Stallions jako jeden z naszych głównych priorytetów określiliśmy zaangażowanie się w rozwój polskiej hodowli koni ujeżdżeniowych. Przejawem tego jest uzyskanie dopuszczenia naszych ogierów do rozrodu w polskich księgach stadnych: polskich koni szlachetnej półkrwi i koni wielkopolskich, pomimo iż część z nich uznana jest przez niemieckie związki hodowlane i na tej podstawie mogłaby stanowić na terenie Polski.

furst-sav

Cichoń Stallions podejmuje także działania organizacyjne mające na celu aktywizację środowiska hodowlanego w Polsce, zdiagnozowanie problemów z którymi boryka się polska hodowla i wyrównywanie różnić pomiędzy naszą rodzimą a zachodnią hodowlą. Pierwszą  tego rodzaju inicjatyw był inaugurujący naszą działalność pokaz ogierów, który odbył się 29 października 2016 r. i cieszył się wielkim zainteresowaniem.

Więcej o naszych planach związanych z rozwojem hodowli koni ujeżdżeniowych w Polsce mogą przeczytać Państwo w wywiadzie Mateusza Cichonia z portalem dressage.pl – zachęcamy do lektury.