CICHOŃ STALLIONS

FürstentraumGENEALOGIA

Fürst Heinrich Florestan I Fidelio
Raute
Dawina Donnerhall
Wibke
Maikiki Königstraum xx   Luciano xx
Königstochter
Fürstin Maika Fürst Furioso  
Marietta

Doświadczony sportowiec, klasowy reproduktor

Fürstentraum to urodzony w 2003 r. bawarski ogier, który swojej wysokiej klasy dowiódł zarówno w sporcie jak i w hodowli.

Jego ojciec – Fürst Heinrich, to jeden z najbardziej znanych reproduktorów ujeżdżeniowych, zdobywca tytułu Mistrza Świata Młodych Koni pod Holgą Finkenem w 2003 r., ojciec 40 licencjonowanych ogierów w tym pochodzącego z pierwszego rocznika potomstwa Fürst Heinricha ogiera Van the Man, który został championem körungu oldenburskiego w 2004 r.

Matka Fürstentraum pochodzi od ogiera pełnej krwi Königstraum, którego potomstwo (w Niemczech 59 zarejestrowanych koni sportowych) z powodzeniem pokazuje się w konkursach ujeżdżenia, ale także skoków i WKKW.

Fürstentraum podobnie jak jego ojciec przez lata był aktywnym reproduktorem w niemieckiej stacji ogierów Sprehe. Dotychczas doczekał się 32 potomków zarejestrowanych w Warendorfie, 10 klaczy hodowlanych i jednego uznanego syna. Jednej z córek Fürstentrauma – Well Done de la Roche dosiada znany szwedzki jeździec, medalista Mistrzostw Europy, Patric Kittel, który przygotował klacz do poziomu Grand Prix i bardzo chwali sobie jej predyspozycje ruchowe, wrażliwość i zdolność do zebrania.

Fürstentraum w trakcie swojej kariery hodowlanej pozostał aktywnym sportowcem, a obecnie swoim dużym doświadczeniem służy młodym zawodnikom, stawiajacym pierwsze kroki na międzynarodowych czworobokach. Przed zakupieniem przez Cichoń Dressage ogier ten startował pod duńską zawodniczką Victorią Valentin, osiągając wyniki przekraczające 70%. W trakcie pierwszego sezonu startowego pod Michałem Cichoniem również zbliżył się do tego poziomu, zdobywajac ostatecznie na Mistrzostwach Polski Juniorów noty rzędu 68-69%. Wszytsko to świadczy o wspaniałym charakterze Fürstentrauma, jego opanowaniu i doświadczeniu.

 Ogier ten uznany jest w niemieckich związkach: oldeburskim, westfalskim i w związkach południowoniemieckich, oraz w polskich księgach stadnych sp. i wlkp.

Wzrost: 169 cm

Cena stanówki: 2700 zł + 8% vat


  • Liczne potomstwo z dużymi predyspozycjami do ujeżdżenia
  • Wysokie wyniki w międzynarodowym sporcie
  • Nieprzeciętny ekterier i jakość chodów

Zapisz