CICHOŃ STALLIONS

Fürst Sav


luk_8914


GENEALOGIA

Foundation Fidertanz Fidermark
Reine Freude
Donna Dorta De Vito
Weniga
Fürstin Fürst Heinrich Florestan I
Dawina
Verdena Verdenas
Zuberhal

 Niezwykła charyzma, wybitna motoryka ruchu

Fürst Sav to urodzony w 2013 r. hanowerski ogier, zindbredowany na reproduktorze Florestan I, jednej z legend światowej hodowli koni ujeżdżeniowych.

Ojciec Fürst Sava – Foundation, jest aktywnym reproduktorem w stacji ogierów Paula Schochemöhle w Niemczech. Ukończył test 30-dniowy ze świetnymi notami przekraczającymi 9 pkt, a obecnie osiąga sukcesy na międzynarodowych czworobokach pod Matthiasem Alexandrem Rathem. Foundation pochodzi od ogiera Fidertanz, championa körungu NRW w 2004 r., ojca jak dotąd 49 uznanych synów.

Pochodząca od Mistrza Świata Młodych Koni z roku 2003 – Fürst Heinricha, klacz  Fürstin, zostawiła już w hodowli uznanego w związku oldenburskim ogiera Foxtrot Dancer, który jest pełnym bratem Fürst Sava.

Fürst Sav podobnie jak jego ojciec charakteryzuje się wyjątkową charyzmą i niesamowitą motoryką ruchu. Szczególnie cieszy bardzo dobra praca zadu i duża elastyczność chodów, co jest cechą rzadką u tak młodych koni.

Fürst Sav znalazł już uznanie w oczach specjalistów niemieckiego westfalskiego związku hodowlanego, który dopuścił go do hodowli podczas körungu westfalskiego w 2015 r.

Dopuszczony do hodowli w polskich księgach stadnych: sp. i wlkp., oraz tymczasowo w związku westfalskim.

Wzrost: 166 cm

Cena stanówki: 2900 zł + 8% VAT


  • Duży udział krwi legendarnego reproduktora ujeżdżeniowego Florestan I
  • Świetna praca zadu oraz elastyczność chodów