Centrum jeździeckie

Centrum jeździeckie Cichoń Dressage w Radzionkowie powstało w 2007 r. jako miejsce mające zapełnić lukę wśród ośrodków hipicznych na Śląsku, wśród których brakowało miejsca poświęconego wyłącznie ujeżdżeniu. Od tego czas jest nieustannie rozbudowywane i modernizowane, a na chwilę obecną obejmuje:

stajnię na 30 koni;
stajnię „angielską” na 15 koni;
stajnie namiotowe na 70 koni;
dwie hale: 18 m x 36 m i 26 m x 66 m;
trzy czworoboki o wymiarach 2x 20m x 60m i 40m x 80m;
„karuzelę” dla koni;
SPA dla koni.
Z centrum jeździeckim sąsiaduje bezpośrednio restauracja Appassionata, zapewniająca zaplecze gastronomiczno – hotelowe.

Centrum jeździeckie Cichoń Dressage przez lata było gospodarzem Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w Ujeżdżeniu CDI Radzionków, które w długie majowe weekendy przyciągały do Radzionkowa zawodników z całego świata, jak również tysiące kibiców.

Cichoń Dressage nieustannie podejmuje działania na rzec promowania jeździectwa w środowisku lokalnym m.in. poprzez organizowanie pokazów ujeżdżenia wraz z objaśnieniem poszczególnych elementów przez zawodników.

W 2016 roku na terenie centrum jeździeckiego odbyły się Mistrzostwa Śląska we wszystkich kategoriach wiekowych, Ogólnopolskie Zawody w Paraujeżdżeniu i Eliminacje Mistrzostw Polski Młodych Koni w Ujeżdżeniu. Po raz pierwszy w Polsce rozegrane zostały konkursy dla dzieci w wieku do 8 i 10 lat, które mogły być prowadzone na czworoboku przez pełnoletnich opiekunów.

Kolejnym wielkim przedsięwzięciem organizowanym w centrum jeździeckim Cichoń Dressage będą Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie, które odbędą się w maju 2017 roku.